Tajomstvo príšerných svokier

retro mama 1

Aby som niekoho neurazila. Teraz nepíšem o tých perfektných svokrách, ktoré Vám robia zaváraniny a strážia deti. Teda „my“ zlé svokry Vám ich budeme strážiť tiež ale len preto aby sme Vám ukázali ako sa to robí správne. Chcem písať o nás príšerných svokrách. Ktoré budú svojim chlapčekom robiť kakauko ešte v 40 – ke a prehovárať svojich synov, že nepotrebujete vlastné bývanie. Však tu v dvoj izbovom byte je miesta dosť. Takže milé nevesty ! Chcem Vám povedať aby ste sa netrápili a nehľadali chybu v seba. Vami to fakt nie je. My sme Vás proste nemali radi ešte predtým ako ste sa vôbec narodili. Rozumiete, že prečo s tým nič nenarobíte ? A vy, milé budúce svokry ak pociťujete podobné pocity už v rannom veku vášho synáčika tak čaute v klube. Ja tento pocit prežívam intenzívnejšie kvôli faktu, že Pepe si ma nechce zobrať za ženu. No chápete !! Veď, všetci chlapci to tak majú … Určite mu v škôlke niekto bonzol, že jedol zmrzlinu skôr ako v 4 rokoch a teraz mi to vracia (smiech). Viete, ja keď si predstavím, toho môjho zlatého Pepeho, ktorý mi na ihrisku zakričí, že ma ľúbi. Vždy si po jedle sprace riad, sklápa dosku na záchode a pomáha mi z varením že skončí z nejakou fuchtľou… Viem, že to tak bude ! Každý super chlap nakoniec vyfasuje kravu. To je pravidlo. Si vezmite chudáka môjho muža ako dopadol. A to si predstavte aká som ostala minule v šoku! Tak ja si žijem v predstave, ako mám ešte aspoň desať rokov čas a tu pozerám ako nejaké dievča bozkáva môjho Pepeho na ihrisku. Rozumiete !! A v chrípkovom období !! Si ako myslí, že keď ma tričko Frozen, že teraz sa mi bude sápať po synovi. Takže ma to už ako dožralo a pýtam sa ho doma či si ma teda plánuje zobrať niekedy za tu ženu. Kuká na mňa a vraví mi: „no mamiiiii, však si ťa už zobral ocko to ti ako nestačí …“ Nakoniec sa tá moja nevesta pri mne nebudem mať asi tak zle. To moje dieťa ma vždy uzemní (smiech).

retro mama 3 retro mama 2sukňa Zara, tričko Asos, taška Tommy Hilfiger, tenisky Converse

Keď si Vaše dieťa myslí, že ste príšerná kuchárka …

khaki 2

Prišla som na to, že moje dieťa si o mne myslí, že som príšerná kuchárka. Minule, ta moja ratolesť sedí doma nad polievkou a sťažuje sa, že prečo nemôžem navariť normálnu polievku ! Že akú jedol? Paradajkovú! Luxusnú, paradajkovú polievku z pyré zadováženého z minuloročnej dovolenky v Taliansku, s bazalkou vypestovanou v perfektných klimatických podmienkach v Tescu a s parmezánom z talianskeho týždňa v Lidli. No uznajte ! Dokonalá polievka, a vraj nie je normálna !! Tak si vravím. Si silná Kapustová! Toto dáš! Po tom minulom fiasku keď si nakoniec cedila šošovicovú polievku aby tam nebola šošovica, ťa teraz nezlomí !! Dosť, že všade kde prídeme na návštevu ti káže aby si si pýtala recept na čaj (ja viem variť čaj ale žiaden cukor chápete). Proste, toto zvládneš ako ukážková mama. Takže som mu to nej picla nejaké ultra super zábavné cestoviny s mimozemšťanmi a tak. To moje dieťa sa na mňa díva s pokrčeným čelom, že či si ako teraz myslím, že bude chutiť lepšie. Tak sa nevzdávam a vyhrážam sa, že nedostane čokoládu keď to nezje. Mykne na mňa plecom: „kľudne !“ Ja Vám normálne napíšem štúdiu o tom, že deti sú v puberte už v 4roch rokoch !! To už som ako vytočená zákeráčka a v kľude mu vravím: „fáááájn, ak ti nechutí nemusíš ju zjesť, ale dnes žiadna hra na tablete … “ To už po mne zazerá, lebo vie, že ja sa nevyhrážam len tak do vetra a polievku poslušne spapá. Zajtra útočím s brokolicovou.

khaki 1 khaki 3Kabátik Zara, šiltovka Zara, tričko Tommy Hilfiger, džínsy Free People, topánky Zara

Naša prvá besiedka v škôlke – deň matiek

levis 501 blog 2

V stredu sme konečne zažili našu prvú besiedku v škôlke. Hurá !! Ale poviem Vám mali sme na mále. Pepe po pol roku začal znova chodiť do škôlky a už po štyroch dňoch sa začal cítiť nesvoj a v piatok som už hádala: idem byť chorí? Zhoršila sa mu alergia alebo astma ? Pričom som celé dni nepočúvala nič iné len či pôjde do škôlky na matkin deň (preklad – deň matiek). A ja som si povedala, že po Mikulášovi, vianočnej besiedke a karnevale odmietam svojmu dieťaťu vysvetľovať prečo nemôže ísť do škôlky keď sa na niečo tak veľmi teší. Proste som odkázala astme, všetkým tým roztočom a vírusom v škôlke nech si so mnou nezačínajú. Som matka Xena bojovníčka a pohnem aj horou aby som dieťa do pondelka dala dokopy. Takže som vytiahla všetky silne zbrane mami astmatika v podobe antihistaminík, inhalátora, vincentky a kalciového sirupu. A ženy, my sme to dali. Konečne sme mohli ísť na besiedku a ja som sa rozhodla si to patrične užiť. Takže, som úmyselne odignorovala všetky nenápadne žiadosti rodinných príslušníkov ísť na tu besiedku s nami. No hej, som žiarlivá a majetnícka matka. Ale viete čo !? Staré mami tam boli len dve. Tak sa nerobte, hej !! Muža som so sebou zobrať musela. Za prvé, na výrobe dieťaťa sa predsa ako tak podieľal a čo bolo hlavnejšie Pepe by to bez neho neprežil. Chápete, ocinko je jeho miláčik. Ale sadli sme si k oknu a ja som bola odhodlaná, že pri prvom náznaku toho, ako ten darček, čo v škôlke celý týždeň vyrábali, bude mať v pláne dať to moje dieťa jemu, ho z toho okna proste vyšmarím! Čo sa bojíte !! Však sú na prízemí ….

Ale celé to nakoniec dopadlo ešte lepšie ako najlepšie. Aj slzičku som vyronila. Aj darček dostala a dokonca sa nekonalo ani žiadne: “mamiii nebozkávaj ma tuuuuu ….“ No proste nádhera. Byť matkou je nádhera…..

Levis 501 blog 3džínsy Levis, tričko, topánky Zara

 

Žena za volantom !

spring 2 blog

spring 1 orezanáViete prečo je všeobecne zaužívané, že ženy sú príšerné vodičky ? Tak ja Vám to poviem ! Kvôli mne ! Som príšerná vodička. Keď sadnem za volant môj muž ma hneď po nálade a moje dieťa sa rozčuľuje aby som nešoférovala lebo musím ešte chodiť do školy kde ma to naučia. No čo Vám poviem podpora (smiech). Ak si začínate predstavovať že teraz nejako spomaľujem premávku, tak Vás rýchlo zastavím. Viete, som skôr typ – sadnúť, čo najrýchlepšie sa dostať z bohu A do bodu B, utrieť pot z čela, fúúú a mám to za sebou (smiech). Takže ak budete na výpadovke z Martina počuť nejakého chumaja ktorý štartuje ako keby súťažil na formule F1, za sebou necháva stopy po piskotu pneumatík… Tak, to sa len, ja snažím pohnúť na zelenú. Ale buďte v kľude jazdím len cez víkendy. Inak mám dve špeciality, ktoré mi robia najväčšie problémy. Prvou sú obrubníky! Raz sa mi podarilo na jeden vyliezť na križovatke. Keď som sa z neho chcela pohnúť hádajte, ktorým smerom sa to zasrané auto púšťalo? No jasné, že na tu blondínu vzadu za mnou čo sa na mňa lepila v tom svojou Audi ako by bola do mojej Máši (tak volám moje auto) zaľúbená. Na tretí pokus sa pohnúť dopredu ta herečka v ružových nechtoch na mňa už trúbila a ja som rezignovane musela vyhodiť všetky štyri smerovky. Zrejme si ta maminka o mne myslela to isté. Lebo keď ma predbiehala jej dcéra mi vyplatila jazyk. Takto ma muselo obehnúť asi päť aut a z toho mi štyria ukázali prostredník. Jeden pán mi aj zastal v strede križovatky a ukazuje rukou poooď pooooď nič nejde !!! Ja mu kričím ja vieeeem ale nejde toooooo !! To sprosté auto sa ani za svet nechcelo pohnúť dopredu. No čo ma už úplne dožralo bola pani, ktorá mi pri tom ako ma obiehala zastala a ukazuje mi, že mi šibe !!! Chápete !! Ja celá spotená, frustrovaná a ONA mi pred mojím synom UKAŽE ŽE MI ŠIBE !!!! Hádžem na ňu pohľad typu: si ako so mňa robíš prdel ženská… No viac mi nebolo treba! Urazená, čo si to ako dovoľuje na ňu cez tie zavreté okná urazené ziapem: „Nie PANI, mne nešibe, ja sa len snažím dostať svoje dieťa k zubárovi !!!“ Hysterická a neskutočne nasraná stlačím plyn až na podlahu a za piskotu, zjapotu a príšerného smradu som vám z dej križovatky vyštartovala ako šialená. To auto inak smrdelo až do rána. Našťastie som prevodovku nespálila :-D. Viem to, auto dal muž na druhý deň do servisu (smiech). Druhý problém je parkovanie. Pochopiteľne. Takže po tom zážitku s obrubníkom Vám prídem na parkovisko. Jediné voľné miesto kde dokážem zaparkovať bolo zo zákazom parkovania. Ako kašlem Vám dnes na zákaz. Ak príde policajt proste sa mu tam rozrevem, že ma muž doma zabije. No vlastne som dúfala, že keď ma bude Pepe vidieť plakať rozreve sa tiež a policajt sa zľutuje. Tak som tam zaparkovala …..

 

spring 3 blogDžínsy Levis 501, košeľa Zara, botasky Lacoste, kabelka Zara, opasok Gucci