Meniny

2017-06-30-09-52-13

Pepe: Mami, ja mám dnes meniny (poskakuje, očká mu žiaria a cerí na mňa tie jeho biele zúbky)

Ja: Ja viem.

Pepe: Kedy upečieme rotu ?

Ja: (prestávam žehliť, prať a som biela ako stena) Na meniny? Môžeme ísť na zmrzlinu?

Pepe: Ja nebudem mať tortu ? (neopísateľný, smutný výraz)

Čo urobí mama jedináčika, dva dni pred odchodom na dovolenku, s prázdnou chladničkou, keď si jej dieťa praje na meniny čokoládovo jahodovú tortu s banánom ? Má desné výčitky svedomia, všetko nechá tak a uteká s dieťaťom zháňať jahody (smiech). Tak sa oblečieme a beháme po jednotách … (neúspešne). Hovorím si, no nič Kapustová ideme do Lidla. Peši, bez auta a prisahám, že keby som ho mala doma tak na ňom idem nech už šoférujem akokoľvek. Hurá máme jahody. Tak si vykračujem šťastná z obchodu, v taške mám jahody a desať krokov od obchodu mi dôjde! Ty koza !! Asi by sa ti hodili aj iné suroviny !!! Tak naspäť do obchodu (to už akože trošku stresujem, lebo nemám ani obed navarený, potrebujem upiecť solídnu tortu a o druhej mám byť u kaderníčky). V tom moje dieťa zbadá zelené banány, ktoré zbožňuje jeho pani učiteľka v škôlke a proste jej ich chce kúpiť. Kašlem na to, nemám čas, kupujem ešte aj dve kila banánov. Na druhý pokus z toho obchodu už tak šťastná nevyskakujem, som spotená a v hlave si plánujem ako to stihnem. Už som Vám hovorila, že som bez auta ?? Vonku sto stupňov, Pepe prestal poskakovať lebo nevládze, ja mega nákup a dve kilá banánov k tomu sa teperím konečne domov. Peši !

Si myslíte, že to moje dieťa tu tortu nakoniec jedlo ??? Nie !

2017-06-30-09-57-22 2017-06-30-09-58-36šaty Polo Ralph Lauren, taška Tommy Hilfiger, topánky a klobúk Zara

Ako si maminy „užívajú“ víkend

2017-06-25-13-47-04

2017-06-25-13-38-35Milujem víkendy. Podľa mňa vnímanie víkendu ako náhle máte deti naberá nový rozmer. V piatok Vás zaplavuje zo všetkých sociálnych sieti, že konečne víkend ale ja ženy dobre viem, že si idem pekne zamakať. Vstávam o šiestej. Od rána sa točím v kuchyni, utekám na nákup,  makám v kuchyni, periem a zas som v kuchyni.  Lebo o pol dvanástej čakám útok dvoch hladošov, ktorý mi nedajú pokoj kým sa nenajedia. Po obede šľahnem do seba jedno espreso a utekám čítať Pipi dlhu pančuchu. Potom si poviem, dobrá si Kapustová, teraz ti dajú chvíľu pokoj, tak napíš si konečne ten článok na blog. Takže ešte nezapnem ani PC a už počujem maminkaaaaaa (ignorujem) maminkááááá (to už mám fakt pocit ako by to bol zvuk z nejakého hororu ale ignorujem) a následne laskáááá nevieš kde mám …. a to už tej Pipi  závidím !! Aj ja by som chcela mať toľko sily aby som dokázala preniesť koňa z obývačky na verandu. To by ti moji Petrovia zažili letecký deň. Konečne chápem prečo mi tá sestrička v pôrodnici radila aby som synovi nedávala meno Peter. Že majú v rodine troch a dobre mi radí. Vtedy som sa smiala…. (vlastne sa smejem aj teraz ale úplne z iného dôvodu) Rovnakí sú  – obaja !! Bez rozdielu veku. Akurát Pepe neje sladkosti pred obedom (smiech). Ďalej to nebudem rozvádzať lebo manžel mi zakázal ho ohovárať na blogu. No nič, idem  sa ja prichystať na ten výstup na hrad a možno im ešte aj nejaký koláč upečiem. Tak majte pekný víkend milé maminky.

2017-06-25-13-43-19džínsy Levis, top Zara, klobúk Zara, topánky Zara

Návod ako docieliť aby Vás manžel vzal na večeru

70 s 3

Tento víkend sa u nás doma konala veľká udalosť ! Kapusta zobral Kapustovú na večeru. A nie hocijakú večeru ale „rando večeru.“ Že, ako sa mi to podarilo ?? Poradím postupný návod. ..Takže, v prvom rade potrebujete dieťa (ak ho nemáte tak si ho zadovážte, bez neho to nejde), ktoré príde za Vami s vysvetlením, že či viem čo je to pravá láska a celé to zaklincuje tým, že teda ako ja s ockom do seba určite nie sme zamilovaní !! Lebo nechodíme spolu sami bez neho na večeru. Lebo tak to zamilovaní robia, že to videl v rozprávke. Tak a teraz prichádza kľúčový krok dva, zatelefonujete manželovi, ktorému samozrejme zatajíte ako ste sa na tom dobre zabavili a s veľkým rozhorčením a vyšokovaným tónom mu oznámite, že Vaše dieťa si myslí, že do seba nie ste zamilovaní. No a na koniec musíte túto šokujúcu historku podrobne vyrozprávať celej Vašej rodine aby sa niekto ponúkol a dieťa postrážil. Vidíte jednoduché. A idete na rande !! Samozrejme nečakajte že sa celý deň bude prichystávať, lakovať si nechty a tak hej. Proste klasika. Celý deň varíte, periete, upratujete … Hodinu pred odchodom sa pre nejaký strašne podstatný a vážny dôvod, ktorý si už nepamätám, neskutočne na toho vášho „princa na bielom koni“ naseriete a prehlásite, že teda nikam nejdete (smiech).

No ale dobre bolo. Jedli sme talianske jedlo (teda vraj), pili víno (iba ja, boli sme totiž autom) sedeli pri okne na ktorý tichučko padal dážď (čo na tom, že výhľad bol na tržnicu s autobusovou stanicou).

70 s 2 70 sdžínsy Asos, blúzka Zara, topánky Zara, kabelka Tommy Hilfiger