Detské nočné žúrky !

gucci black and white

Vopred sa ospravedlňujem za prípadne nezrovnalosti v tomto článku ale momentálne som v stave, že sa ledva vlečiem a nepamätám si či som si vlastne dnes umyla zuby. To mam za to, že v noci žúrujem. Celú noc som pretancovala s teplomerom v ruke a nalievala sirup s jahodovou príchuťou. Skoro ráno ma zobudila horúca ručička a ja som vedela, že kolotoč pokračuje. Keď moje dieťa leží ráno na gauči a nelieta po celom byte, viem, že je zle. Modlila som sa aby konečne zabrali lieky od teploty a v eufórií materinskej lásky som Pepemu sľúbila, že mu postavím z lega policajnú stanicu. Aby sme sa rozumeli. Moje dieťa ma obrovskú krabicu plnú lega kde sú všetky kocky rozložené do tej najmenšej kocky. Už pri druhej kocke som sa v duchu prekliala, na čo som sa to dala. Nakoľko som už pol hodinu hľadala kocku vo veľkosti centimeter krát pol centimetra, bez ktorej samozrejme nemalo zmysel stanicu stavať. Takže si vravím: „ akože a to idem takto stavať celú policajnú stanicu !!!! Ani bohovi!“ Múdra matka sa preto rozhodla že to lego roztriedi podľa farieb a tak sa jej bude lepšie stavať. Blbáňa blbá, čo Vám poviem. Popoluška oproti mne je šuviks. Nieže by som nemala holubov, tých je na balkóne dosť. Ale mám pocit, že oni jej v tom filme ten hrach skôr žrali ako pomáhali triediť. No ale k veci. Po 10 minútach ma bolelo že úúúplne všetko a do toho nám hral Miro Jaroš. Ako nič proti Jarošivi ale niekedy vie byť tak netaktný. Pri slovám moje tele hýbe sa a všetko zvládne sa mi začali hrnúť slzy do očí a ešte som bola aj prííííšerne hladná. Čo robí unavená, vyčerpaná a príšerne hladná matka ? Rozhodne sa uvariť perkelt s domácimi maslovými haluškami. Keď som dostala tento „skvostný“ nápad tak som zrejme mala vysoké teploty už aj ja. Moje ešte pred hodinou nevládne dieťa mi samozrejme v tom momente pretancovalo až k hrncom lebo Jaroš kázal tlieskať rukami a dupať nohami. Neviem čo v tom deckom panadole je, ale chcem to tiež !!! (smiech) Za päť minút je v kuchyni zas, že prečo nestaviam. Za ďalších päť zas, že vôbec nechcem byť s ním a nech idem tancovať na lakomca. Za minútu zas, že prečo som v kuchyni a že už vôbec nechcem byť s ním !! Decko jedno vydieracké !!

Takže som nevyspatá, unavená, strašne hladná a vyhučaná matka. A toto je to štádium, keď si prajem aby mu tie lieky od teploty znovu prestali účinkovať (jasnéé že nie ). Že veď nech si pospí, to mu spaví dobre. Hej máte to vidieť !!

Ešte predtým ako si o mne pomyslíte, že som príšerná matka si idem dať izidora. Nie preto, že by som mala chuť na sladké ale pre ten rum v ňom.

gucci black and white 3 gucci black and white 2nohavice, sveter a topánky Zara, kabelka Mango, opasok Gucci

 

 

Pepeho Lali vecičky

 

lali skúšAký ste mali víkend ? U nás tak normálne. Ešte v piatok som si kúpila Farkašovú a jej Som mama stále. V sobotu som sa ju nenápadne potajomky snažila čítať. Chápete, akože varím. Veď som aj varila. Čítam Farkašovú a vykypeli mi halušky. Tri krát ! Pýtam sa Pepeho či si dá k haluškám aj mliečko a pritom som ani netušila, že budem zas o niečo múdrejšia:

Pepe: Nie nechcem mlieko!

Ja: Fakt si nedáš ? Mlieko je super, aj Jakubko ho má rád.

Pepe: Si vedela mami, že kravička ciká mliečko ?

Ja: Kravička neciká mliečko !!!

Pepe: Ale ciká, ja som to videl. Príde ujo pomačká hej to tam a ona začne cikať mliečko.

Ja: Nie Peťko, to neciká mliečko. To sa volá dojenie.

Pepe: Nie mami, to sa volá cikanie !! (pohľad ako už mám fakt nervy, zdvihol som obočie a to do kedy ti to tu idem vysvetľovať)

Samozrejme, že som to opäť zvládla ako ukážková mama o ktorej budú určite raz písať aj v časopise Time. Proste som sa zmohla len na ukážkové mlčanie a dúfala, že zajtra nepríde za mnou s tým, že sliepočka kaká vajíčka.

lali 3 lali 5 Pepe ma na sebe vecičky z ktorých som ja stráááášne nadšená. Sú z Lali – vecičky pre detičky a už tri mamičky na ihrisku sa ma pýtali kde by také zohnali tiež 🙂 Tak pekný deň.

Moje dieťa a angličtina

pizamové nohavice

Niekde som čítala, že lepšie ako dať dieťaťu do vienka akcie apple je naučiť ho cudzie jazyky. Skontrolovala som manželovu peňaženku a zistila že na tie akcie asi nebude a tak sa vrhla na prieskum. Samozrejme internetový 🙂 A, BINGO, našla som jazykovú školu pre najmenších. Vraj, že od 0 rokov. Od nula rokov sme síce nechodili, pretože po narodení Pepeho mi celkom dlho trvalo kým som začala vnímať realitu okolitého sveta, ale jedného dňa nastal deň „D“. Kurz mal byť príšerne drahý ale tak som moderná matka: moje dieťa je eko bio potraviny, namiesto sladkostí jedlo ovocie (to bol ešte malý, to ešte neprišiel na čaro: „letí tanier cez celú kuchyňu“) takže bude vedieť aj po anglicky. Všetky mami mi budú závidieť a určite ma vyhlásia za matku roka nášho ihriska na severe !! Realita však bola úúúplne inde !! Tak ako sme prišli, tak sme aj odišli. A vo veľkom štýle !! Najskôr nás ohúrila krásna herňa s pomaľovanými stenami stromov a víl, no nádhera. A vtedy začal problém jedna. Samozrejme sme nestíhali a hodina už mala začať – žiadne hranie. Zavrela som toho môjho nešťastníka s duracelkami v zadku do triedy kde nám milá pani spievala pesničku s dinosaurom v ruke a debničkou plnou hračiek pri nohách s ktorými sme sa nesmeli hrať. Výučne pomôcky chápete. Následne sa veľmi snažila zapojiť môjho syna do aktivity – sedím v dvoch rokoch na vankúši, je mi dobre, a ani sa nepohnem…. čo mala nakoniec za následok že sa mi tam vyšokovanej šmaril o zem a dupal, kričal a plakal …. Už ani herňa s vílami nepomáhala. Ešte týždeň som si nadávala do blbých matiek keď moje dieťa revalo zakaždým keď sme šli okolo budovy kde z neho malo vyrásť dvojjazyčné dieťa.

pizamové nohavice 3 pizamové nohavice č

Hurá Tatry !

tatry

Keď sa ma manžel večer pýtal, či nebudeme zajtra stresovať pri balení ? Moja odpoveď bola jasná: „ čo sííííí, veď ideme poobede to v kľude stíhame“. No hej, stíhame ako stíhame! Ráno mi došlo, že som zabudla dať prať a len čo manžel odišiel do práce potajomky som pustila práčku a ešte stále som bola presvedčená, že všetko v predstihu stíham. Moje dieťa sa medzičasom rozhodlo, že si dá na obed palacinky a ja si vravím tých päť palaciniek pre nás dvoch to bude brnkačka !! Ani neviem kde sa to nakoniec tak zvrhlo :-). Zrazu som pobehovala sem a tam. Od platne k vešaniu prádla, od kufrov naspäť k palacinkám a tak podobne. Odpovedala na milión otázok typu: či už pôjdeme za chvíľku alebo za päť minút, kedy príde ocko domov a či už ideme za minútku alebo za chvíľku. Potom volal manžel že nestíha a naje sa s nami doma. OK, viac cesta viac palaciniek. Chlapov som nakŕmila, či som niečo jedla ja už neviem a môj manžel čerstvo osprchovaný vyšiel zo sprchy a zahlásil že si dá nohavice a môžeme vyraziť. Vidíte, a pre toto ho už toľké roky ľúbim. On je taký srandista J !! Z domu sme sa vyplichtili samozrejme až za dve hodiny a pri štartovaní sa ma muž pýta či má plavky. No jasné že ich nemá, čo ja viem kde sú !! No nič tak vybehnem naspäť pre ne. Takže jedna skriňa – nič, druhá skriňa – nič. Zas prvá skriňa – nič pri druhej som sa už vyzúvala a dala si dole bundu. Takže kde ešte? Kôš na prádlo ?? Pozrela som ho 4 krát !! Posledný už dosť zúrivo a prádlo lietalo až po plafón. Plavky som nakoniec našla odložené niekde v ri*i, lebo som si spomenula, že manžel si minule „upratoval “ skriňu aby mal veci prehľadnejšie uložené. Tak som celá spotená zišla naspäť do auta. Dala manželovi pusu a poďakovala sa mu, že je taký aký je, lebo inak by som na tom svojom blogu ani nemala o čom písať.

tatry 2 tatry 3poncho Zara, džínsy Zara, topánky Zara, rolák Zara, kabelka Mango, opasok Gucci, čiapka Polo Ralph Lauren