Čo mi nik nepovedal o materstve. Ale mal !!!

2017-09-26-11-37-29

Pepe bude mať v zime už päť rokov a ja som sa rozhodla spísať veci, ktoré mi nikto o materstve nepovedal. Ale mal !!!

  • Materstvo je naozaj nádherné, ale tak pol hodinu denne (dobrééé priznávam sa, chcela som napísať päť minút denne, ale fakt som sa obávala, že sa so mnou na ihrisku prestanú baviť všetky maminy) !!

  • Po pôrode úplne stratíte svoju identitu. Nie len, že si nik nepamätá Vaše meno a pre každého ste mama, ako keby ste ich všetkých porodila, ale stane sa z Vás krava. Nie nenadávam si, myslím naozaj to zvieratko čo papá trávu. Proste ste zrazu všade chlpatá (to našťastie po kojení zmizlo), Vaše prsia naozaj visia ako také vemená (to sa po kojení bohužiaľ zhoršilo), stále pre všetko bučíte, lebo Vás rozcitlivie fakt hocičo.

  • Že si treba zablokovať určité „vymodralé chaty“, lebo ak ste sa cítila ako debilná matka potom sa budete cítiť ešte viac. Majú to tam totiž pod palcom dve baby, jedná sa volá: Viem lepšie čo Vaše dieťa potrebuje ako Vy 345 a druhá: Som múdrejšia ako Vaša lekárka ale diplom nemám 827.

  • A nakoniec! Vaše dieťa prestane byť v štyroch rokoch ňu-ňu. Keď ho budete chcieť vybozkávať, tak jedine nasilu (smiech) a to schytáte dve bane do nosa a prídete o dvadsať vlasov. Takže si to nočné budenie, separačnú úzkosť a neviem čo ešte poriadne užívajte!! Voňajte si ho, noste si ho a spite s ním v posteli lebo raz to prestane. Ono sa totiž potom karta obráti milé dámy. Vy by ste aj chceli ale nebude záujem.  

2017-09-26-13-56-00 2017-09-27-08-42-25kabát a topánky Zara, džínsy Tommy Hilfiger, mikina HM, kabelka Mango

Detský svet

2017-09-11-14-00-53

Zbožňujem toto obdobie. Pepe je v nádhernom veku. Má svoj vlastný svet a ja som šťastná, že ho môžem zdieľať s ním. Teraz je dokonalé obdobie na výlety a my sme zahájili jesennú sezónu v znamení hradov. Keď sme šli prvý krát pozrieť zrúcaninu v okolí, Pepe sa ma s vážnou tvárou spýtal, že či v nej žije aj kráľ s drakom. A aby som sa nebála lebo on ma ochráni. Keď som mu povedala, že teraz tam už nebudú, chcel vedieť kam šli ? No chápete, taká normálna otázka že ? Kam šiel ten kráľ s tým drakom keď majú bývať na hrade a čakať kým prídeme na návštevu? A keď tam nie sú, do ktorého hradu šli bývať?  Keby sa ma niekto spýtal, čo závidím svojmu dieťaťu tak je to toto. Svet kde sa očakáva, že na hrade stretne draka a kráľov. Svet kde bude policajtom až vyrastie a postaví si rovnakú policajnú stanicu ako má teraz z lega. Svet kde bol kedysi jeho najlepší kamarát starký ale ja si to nepamätám, lebo som bola ešte v brušku.  Svet kde je možné všetko.  

2017-09-11-14-05-20 2017-09-11-19-41-13Top, kabát, topánky Zara, džínsy Levis 501

Výročie svadby

1FB 15

Nedávno sme s manželom oslávili deviate výročie svadby. A keďže bez neho by tento blog vôbec nemohol fungovať venujem mu tento post. Dôvody sú jasné. Zaslúži si to !! Keby ma tak nevytáčal nemala by som o čom písať. A to nehovorím o jeho „veľkej záľube“ vo fotení na blog. Ten jeho výraz tváre (zasnený pohľad) keď sa dohadujeme kedy budeme fotiť, no čo Vám poviem, úplný relax to je preňho . Posielam ti pusu ocko (smiech) !! Nejdem Vám tu teraz písať návody ako vydržať v manželstve alebo tak. Sama to netuším a úprimne, manžela  by som najradšej niekedy zabila. Ale nemôžem lebo by mi za ním bolo hrozne smutno (to som nevymyslela, ale ukradla z nejakého citátu čo koloval na Instagrame). Pravdou je, že mi tento chlap jedného dňa zaklopal na vchodové dvere nášho bytu (doslovne) a od vtedy neviem bez neho žiť. A že vraj Vám šťastie nezaklope samo na dvere !? Je to môj najlepší kamarát a daroval mi niečo za čo mu budem navždy vďačná. Syna.  

2017-09-13-09-50-11 2017-09-11-08-51-44nohavice, top, baleríny Zara, kožená bunda Tommy Hilfiger