Zelenina naša (ne)láska

džínsová bunda 3

Ako Vám vaše ratolesti papajú ovocie a zeleninu? U nás je to teda veľká bieda. A to Vám môžem povedať, že som skúšala všetko !!! Už v tehotenstve som čítala ako deti treba naučiť jesť zeleninu a ovocie od malička. Ako si zvykajú na tu chuť už pri kojení a všetky možné postupy pri prvých príkrmoch. Že sa netreba vzdávať a dieťa si na to proste zvykne a bla bla bla. No všetko išlo ako po masle kým sme nemali dva roky. Jablko blé, banán blé, mrkva bléééééé, špenát kak. A tak.

Postup dva – varte s deťmi. OK tak varím. Moje dieťa už ochutnalo fakt všetko: korenie, surové cestoviny a strukoviny, všetky druhy cesta … Mrkvu pekne umyje, očistí a keď mu poviem nech ochutná … Hodí na mňa pohľad ako mami, je mi pätnásť a som už v strašnej puberte a ty tu ako čo na mňa skúšaš. No nula bodov. Dospela som k názoru, že je to samozrejme manželova vina 😀 Ale nie fakt, ja som čistý bylinožravec a môj muž keď sme sa spoznali jedol iba rezne. Tak uznajte, že mám pravdu.

No a ako som vlastne dospela k tomu, že ja píšem článok na blog a moje dieťa vyžúva jablko pri Šmolkoch ? Počítačové hry. No nie som na to pyšná ale tak nebudem sa tu hrať na nejakú matku – adeptku na Nobelovu cenu. Žiadna zelenina a ovocie – žiadna hra. Tak a jeme už dokonca aj karfiol a špenát.

džínsová bunda 4 džínsová bunda 2sukňu mi šila maminka, džínsová bunda Levis, šál Asos, tenisky Lacoste, kabelka Mango

Ako psíček s mačičkou piekli narodeninovú tortu

white and black white and black 3

U Kapustov (kým sa bude smiať, tak v Martine je to bežné priezvisko) sa tento víkend konala náramná udalosť. Náš taťuldo mal narodeniny! Pepe mal jasnú predstavu o tom ako to bude prebiehať. Čiže, som s ním musela absolvovať nákup jeho vlastného darčeka a upiecť čokoládovú tortu kde bude strááášne veľa sviečok. Takže som schmatla v obchode prvé sviečky, ktoré mi prišli pod ruku a utekali domov piecť tortu. No čo Vám poviem psíček a mačička sú proti nám dvom slabý odvar! Najskôr si Pepe stihol strčiť do úst plnú lyžicu kakaa. Čo nebolo nič príjemné a začal to vykašliavať rovno do mojich čerstvo vyfúkaných vlasov. Potom som bielka naháňala po celej linke a modlila sa nech sa ako tak vyšľahajú. No dobre nejako sme to nakoniec zvládli a torta bola na svete. S horiacimi sviečkami a so spievaním veľa šťastia sme ju odovzdali oslávencovi a konečne došlo na vytúžené sfúkavanie sviečok. Lenže, tie blbé sviečky po sfúknutí začali prskať, dymiť a znovu sa zasvecovať. Ako haha strašná sranda, hlavne pre môjho syna. Po piatom raze a zadymenej obývačke som začala byť mierne hysterická (OK mierne je slabé slovo) a horiace sviečky brať z torty. Mala som v pláne ich strčiť pod umývadlo, lenže tie svine pálili a popadali mi na drevenú podlahu. Podotýkam že stále zapálene. Ako mali ste vidieť výraz môjho muža !!! Našťastie som nič nepodpálila a sviečky nahádzala do umývadla. Ponaučenie ? Treba čítať či náhodou nekupujete magické sviečky ….

IMG_0012 skuška white and black 2

sveter Zara, vesta Mango, džínsy Asos, tričko Mango, topánky Zara, kabelka Chloe

Detský koncert

kvietková mikyna

Konečne sme po troch mesiacoch zdraví ako rybičky! Spolubývajúci streptokokovia si dali konečne odchod a my sme sa rozhodli spraviť si rodinnú akciu. A nie tak hocijakú! Po prvý krát sme šli na detský koncert. V duchu som si už pripravovala článok na blog o tom ako perfektne sme sa mali, ako moje večne tancujúce dieťa pretrsalo všetky pesničky a ako sme si ten deň náramne užili. Proste scéna ako vystrihnutá z rodinnej komédie.

Lenže ! My nie sme perfektná rodina z filmu. Lenže tam určite nemali päť ročného chlapca v období vzdoru, ktorý proste keď sa rozhodne že NIE tak ako NIE 🙂 !! 

Takže v krátkosti. Malý mal koncert v paži a namiesto detského smiechu to s ním bolo na nevydržanie. Ja som sa márne snažila tlieskať rukami, dupať nohami a vykrikovať že Peťko si umýva zúbky tri krát denne. Nakoniec som ešte doma kričala na manžela, pretože samozrejme za všetko mohol on. Síce si už nepamätám ako som k tomu záveru došla ale jednoducho keď Vám treští v hlave vždy za všetko môže manžel :-).

kverová mikyna 2 kvietkova mikyna

 Mikina Zara, džínsy Free People, Opasok Gucci, topánky Zara

Ešte sa chcem poďakovať SAMANA bags za krásnu ručne maľovanú listovú kabelku. Mám z nej veľkú radosť.

Mama alergika

gucci 2 gucci 3

Môj posledný článok na blog som zverejnila pekne dávno ale na blogovanie mi v poslednom čase neostávalo moc času. Dôvodom bola moja vyhlásená vojna roztočom. Ešte na úvod chcem dodať, že nie som žiadna bordelárka. Ale dávam prednosť sánkovaniu a pečeniu koláčikov so synom pred umývaním okien a viac sa teším ako budeme spolu pozerať Polárny expres ako na utieranie prachu na všetkých tých miestach ktoré riadite tak dva krát do roka.

To, že sa moje dieťa nekamaráti s peľom sme vedeli už dávno no túto zimu si prestal rozumieť aj s roztočmi a ja som musela zahájiť bojový plán. Skôr ako si bude myslieť, že som strelená matka chcem dodať, že nejde o nejakú alergiu, kde Vám dieťa dva krát kýchne a raz mu utriete noštek …

Ako správna, moderná matka som začala hľadať informácie o roztočoch na internete. A následne na to, som týždeň nespala a škrabala sa fakt všade! Takže, pokiaľ to Vážne nepotrebujete, odporúčam túto tému na Googli nezadávať!!! Ďalej nasledovala tvrdá drina v rámci zanedbaného vianočného upratovania v dôsledku hore uvedených radovánok a výmena matracov a posteľnej bielizne. Doktorka nám radila každý druhý deň umývať podlahu a každé dva týždne prať posteľnú bielizeň. Tu chcem podotknúť, že ak by ste sa na to chceli niekedy vybodnúť ako správna rebelská matka čaká Vás prebdená noc a spotrebovanie dvoch balení papierových vreckoviek.

gucci 5 

šaty Zara, kabátik Zara, rolák Polo Ralph Lauren, opasok Gucci, topánky Next, kabelka Chloe