Kids style

Čo by sme pre tie naše deti nespravili ?

2017-08-28-13-04-52

Som v kúpeľni, chystám sa uložiť syna spať a zo spálne počujem smiech. „Oci, si videl ako sa mama topila (smiech) ?“

Normálne sa mi ten krpáň posmieva !!

Počas najväčších horúčav sme sa na dva dni schovali pred teplom v Tatrách a prežívali jedine vďaka bazénom. Pepe sa chcel veľmi šmýkať ale nechcel chodiť sám. Tak si vravím! A čo, že si sa ako decko sto krát topila. A čo, že sa bojíš vody ako čert svätenej vody!! Proste toto dáš !! Už som to videla …. Oskara za najlepšiu matku zííískavaaaa.

 Tak som tam vyliezla. A tam sa aj moje hrdinstvo skončilo (smiech). Sedím na tej šmýkačke, biela ako stena, v ušiach mi hučí a Pepe na mňa cez hukot vody kričí: „poooď mami, neboj sa !!“ A následne zúri lebo sme tam trčali tak dlho až senzor vypol vodu. V tom sa k nám pridal starší pán a vraví Pepemu: „Neboj sa, bude to veľká sranda.“ Ignorujem ako Pepe na mňa dvíha obočie (typu ako chápeš mama aká si trápna)  a som mu vďačná, že mu nevysvetľuje, že tam trčíme kvôli mne. Po pánovi ide mamina so synom v plavkách od Victoria’s Secret a vynára sa z vody ako bohyňa všetkých matiek. Asi Vám nemusím opisovať dôvody prečo som sa nakoniec odhodlala aj ja !! Poviem Vám, takto som si to nepredstavovala !! S ladnosťou ala Bridget Jones mi nohy vyleteli do vzduchu, počas zapchávania nosa som sa modlila aby mi netrčal zadok a fľasla som do vody.  Pri tom som „pritopila“ seba, dieťa, ešte aj manžela čo na nás dole čakal.

Idem za nimi do tej spálne a prerušujem ich rozhovor akurát v momente keď sa už Pepe nahlas smeje na tom, že keby oco ešte videl ako som sa bála. Videl !! Vidím mu to na tvári (smiech).

2017-08-28-18-47-15 2017-08-28-18-51-01sukňa vintage, top, topánky Zara, kabelka Tommy Hilfiger

Pepeho Lali vecičky

 

lali skúšAký ste mali víkend ? U nás tak normálne. Ešte v piatok som si kúpila Farkašovú a jej Som mama stále. V sobotu som sa ju nenápadne potajomky snažila čítať. Chápete, akože varím. Veď som aj varila. Čítam Farkašovú a vykypeli mi halušky. Tri krát ! Pýtam sa Pepeho či si dá k haluškám aj mliečko a pritom som ani netušila, že budem zas o niečo múdrejšia:

Pepe: Nie nechcem mlieko!

Ja: Fakt si nedáš ? Mlieko je super, aj Jakubko ho má rád.

Pepe: Si vedela mami, že kravička ciká mliečko ?

Ja: Kravička neciká mliečko !!!

Pepe: Ale ciká, ja som to videl. Príde ujo pomačká hej to tam a ona začne cikať mliečko.

Ja: Nie Peťko, to neciká mliečko. To sa volá dojenie.

Pepe: Nie mami, to sa volá cikanie !! (pohľad ako už mám fakt nervy, zdvihol som obočie a to do kedy ti to tu idem vysvetľovať)

Samozrejme, že som to opäť zvládla ako ukážková mama o ktorej budú určite raz písať aj v časopise Time. Proste som sa zmohla len na ukážkové mlčanie a dúfala, že zajtra nepríde za mnou s tým, že sliepočka kaká vajíčka.

lali 3 lali 5 Pepe ma na sebe vecičky z ktorých som ja stráááášne nadšená. Sú z Lali – vecičky pre detičky a už tri mamičky na ihrisku sa ma pýtali kde by také zohnali tiež 🙂 Tak pekný deň.