… šoférujem do Chorvátska ….

Sedím za volantom. Som nalepená na čelnom skle a keby sa dalo, nahnem sa ešte viac. Volant zvieram tak, že na rukách budem mať určite stopy od nechtov. Za mnou sa na mňa lepí nejaký kretén na Volve. Nemali by byť cesty o piatej ráno prázdne ? Za volvíčkom určite nesedí vystresovaná ženská, ktorej manžel povedal deň pre dovolenkou do Chorvátska, že bude mať tú česť odšoférovať to do Bratislavy.

A ešte ma celkom slušne znervózňuje navigácia v aute. Ako nechápem o čo tej čúze ide, lebo očividne máme každá iný názor na to, čo je to do ľava a čo je to ísť rovno.

 …zvládni to Strečno a už to máš v kapse drahá!! Veď po diaľnici pôjdeš „len rovno“. Teda, tak ma utešoval môj muž.  Neznášam tento úsek do Žiliny. Mám z neho blbý pocit keď sa veziem ako spolujazdec a nie to ešte  odšoférvať.  Ale dnes to idem dať !! Prejdem tadiaľ ako macher! Lebo som dospelá a mám dieťa !! Mami predsa vedia šoférovať …. Muž do mňa niečo hučí (ale fakt neviem čo), dieťa odo mňa niečo chce (myslím, že chce vysmrkať) ale ja ich nevnímam. Asi proste vyhodím všetky štyri a presadnem si !! A v tom v rádiu začala hrať Dara Rolins, Čo o mne vieš ….. a ja viem, že to dám ….  Nejakým zázrakom som prišla na to ako sa v aute dáva hlas a ja spievam z plného hrdla. Obaja chlapi stíchli. Pepe si určite myslí, že mi preskočilo a Kapusta zrejme tuší lebo nekomentuje ako zjape hudba v aute, ako zjapem ja! Tak som tu cestu spolu s Darou dala (smiech).

A tu sa už moja „kámoška“ hlási aby ma doviedla na diaľnicu…. „o 5-sto metrov odbočte do – ľava.“

„ Ježiiiiiiš lááááska, kde mám ísť, veď tu žiadne do ľavá nie je“ …. manžel prevráti očami a hovorí, že mám ešte čas. No ale uznajte !!! Ako mám vedieť kedy prejde 500 metrov ? Inak myslím, že ten už oľutoval, že mi to auto vôbec dal. Je očividné, že mám problém na rýchlo zistiť, kde je ľavo a kde  vpravo. Natož pochopiť kedy bude 5-sto metrov alebo zlatý klinec programu: severo-východ. ČO !! TO AKO VÁŽNE ?

OK! Som na diaľnici a vôbec to nie je taká brnkačka ako som si myslela. Síce po mojej jazde 130 si budeme musieť dať asi všetci kinedryl ale nevadí. Problém nastal až keď som mala ísť na pumpu. Zapnúť hmlovky !! Lebo však kto sa zaujíma o to kde sú v aute hmlovky, že !! To už ma ale musel navigovať môj milovaný muž, že kde mám odbočiť….  Ako to dopadlo Vám tu ani nejdem písať (smiech). Stačí, že Pepe všade vykladá ako sa maminka s ockom nevedia dohodnúť kde je rovno …

Inak, myslíte, že mi Kapusta požičia auto do Bojníc ? Keď mi to do tej Žiliny tak šlo (smiech).

Majte pekný deň. Miška